AKTUALITY, COVID-19|

Vážení spoluobčania, počas uplynulej nedele, 1.11.2020 sa uskutočnilo aj v našej obci celoplošné testovanie obyvateľov na ochorenie COVID-19. Dovolím si skonštatovať, že testovanie u nás prebehlo bez problémov a čo ma potešilo najviac, výsledky testovania dopadli nad očakávanie veľmi dobre.
Aj keď do piatku 30.10. bolo ešte nezodpovedaných mnoho otázok, nie je úlohou miestnej samosprávy akokoľvek analyzovať to, čo sa udialo, celkové počty testovaných či počet pozitívne testovaných. Je zodpovednosťou odborníkov, aby zhodnotili výsledky a hlavne prijali také kroky, ktoré potvrdia význam víkendového testovania, aby sa preukázalo, že naše spoločné úsilie nebolo zbytočné.
Testovanie v naše obci počas nedele hodnotím na výbornú. Určite by sme to nedokázali bez pomoci profesionálnych zdravotníkov, ktorým patrí obrovské „ĎAKUJEME“.
Uvedomujeme si, že práca zdravotníkov pri testovaní, oblečených v ochranných kombinézach počas 16 hodín bola veľmi náročná, no napriek tomu predviedli profesionálny výkon, s úsmevom na tvári a v priateľskej atmosfére.
Poďakovanie patrí aj veliteľovi odberného miesta, vojakom Ozbrojených síl SR a rovnako príslušníkom Policajného zboru SR, všetkým dobrovoľníkom, ktorí vykonávali organizačnú a administratívnu činnosť, sponzorom za ich nezištnú pomoc, zamestnancom obecného úradu, ktorí zabezpečovali pre odberné tímy všetko potrebné pre ich nerušenú prácu.
Chcem sa poďakovať aj všetkým spoluobčanom, ktorí sa prišli dať otestovať. Chcem im poďakovať za disciplínu, trpezlivosť a zodpovednosť, ktorú prejavili svojim konaním nielen voči sebe, svojej rodine, ale aj voči ostatným spoluobčanom či kolegom v práci a dokázali sebe aj svojmu okoliu, že zdravie nás všetkých je prvoradé.
Zároveň Vás chcem všetkých požiadať, aby sme naďalej dodržiavali všetky nariadenia, je dôležité, aby všetci negatívne testovaní nepoľavili v opatreniach a stále nosili rúška, dodržiavali odstupy, dezinfikovali si ruky a tým chránili nielen samých seba, ale aj všetkých ostatných.
Richard Kubáň, starosta obce Krivosúd-Bodovka

Komentáre sú zatvorené.

Zatvorte Okno Na Vyhľadávanie